Przedszkole

Przedszkole „Złote Krople” położone w spokojnej okolicy niedaleko Wrocławia rozpoczęło swą działalność we wrześniu 2011 roku. Zachwyt podopiecznych wzbudza oryginalny design budynku i jego charakterystyczna niska zabudowa. Placówka mieści się w przestronnym, parterowym budynku przy ulicy Dwa Światy 4 w Bielanach Wrocławskich, w sąsiedztwie ATM Scena na Bielanach. Przedszkole „Złote Krople” znajduje się około 1000 m od węzła autostradowego Bielany Wrocławskie.

Kluczową rolę pełni dla nas bezpieczeństwo, dlatego obiekt jest monitorowany.

Na działce o pow. 5000 m2 został wybudowany nowoczesny kompleks przedszkolny. Dysponujemy trzema obiektami wolnostojącymi, które pełnią funkcję dydaktyczną, połączone ze sobą korytarzem komunikacyjnym. Zespół wszystkich obiektów tworzy układ zamknięty z wewnętrznym dziedzińcem, na którym znajduje się plac zabaw wraz z terenem zielonym o łącznej powierzchni ponad 2600 m2. Wewnątrz budynku znajdują się 4 sale dydaktyczne, sala gimnastyczna o powierzchni 80 m2 i własne profesjonalne zaplecze kuchenne, nowocześnie wyposażone i spełniające standardy systemu HACCP. Odpowiednio zbilansowane menu oraz najwyższej jakości produkty, z których przygotowujemy posiłki, dają pewność, że nasze dzieci odżywiają się zdrowo. Współpraca z dietetykiem daje zaś gwarancję pełnowartościowego i pysznego jedzenia każdego dnia.

Powierzchnia całego kompleksu edukacyjnego wynosi prawie 800 m2. Każda sala przeznaczona dla dzieci została wykończona w wysokim standardzie oraz wyposażana w najwyższej jakości zabawki i pomoce dydaktyczne. Przedszkole „Złote Krople” posiada ogrodzony i profesjonalnie wyposażony, bezpieczny plac zabaw o powierzchni ponad 1000 moraz małe boisko do gier zespołowych. Wszystko to wpływa na jeszcze lepszy komfort i atrakcyjność, jaką oferuje przedszkole. Bielany Wrocławskie rozwijają się dynamicznie, bierzemy więc pod uwagę coraz większe potrzeby i oczekiwania wobec placówek edukacyjnych okolicznych mieszkańców. Stajemy na wysokości zadania i proponujemy najwyższą jakość świadczonych usług, jakie realizowane są przez placówkę przedszkolną.

Najmłodszym mieszkańcom okolicy oferujemy najlepszą opiekę, pełne bezpieczeństwo, autorskie programy edukacyjne i moc atrakcji. Dzięki temu każdy dzień spędzony z nami sprawi, że drugim domem malucha stanie się właśnie przedszkole „Złote Krople”. To zabawa jest podstawową formą kształtowania pozytywnych zachowań dzieci w naszym przedszkolu. Ważnym elementem edukacji małego dziecka jest sprzyjające środowisko, w którym wzrasta. Staramy się być częścią tego świata i współpracować z Rodzicami w celu zapewnienia dzieciom odpowiednich warunków do wszechstronnego rozwoju.

Naszym podopiecznym proponujemy szereg zajęć, dostosowanych do wieku dziecka, rozwijających intelektualnie i wielozmysłowo. Indywidualne zdolności naszych podopiecznych i ich pasje muzyczne, sportowe, techniczne, czy językowe rozwijamy również podczas zajęć fakultatywnych.

Niepubliczne Przedszkole „Złote Krople” w Bielanach Wrocławskich to kameralne miejsce, w którym wszyscy się znają i gdzie panuje serdeczna, rodzinna atmosfera. To miejsce beztroskiej zabawy, pełne gwaru i śmiechu dzieci. Przedszkolaki przede wszystkim czują się bezpiecznie. Nie ma wątpliwości, że ich drugim domem jest właśnie przedszkole. Bielany Wrocławskie mogą cieszyć się z placówki stworzonej z myślą o najmłodszych mieszkańcach okolicznych osiedli.

Powierzając nam swoje skarby, rodzice mogą być pewni, że będą one miały zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie. O dzieci dba nasza kadra – ciepłe, miłe i sympatyczne osoby, które dokładają na co dzień wszelkich starań, aby każde dziecko czuło się u nas dobrze. Wysokie kwalifikacje, wykształcenie i doświadczenie sprawiają, że kadra pedagogiczna realizuje nie tylko standardowy program edukacyjny, ale również oferuje maluchom swoje autorskie, kreatywne zajęcia. Zatrudnieni w przedszkolu pedagodzy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe. Wszystko to sprawia, że dzieci mają możliwość wszechstronnego rozwoju oraz nabywania nowych umiejętności i wiedzy. Często zaskakując tym dorosłych.

W przedszkolu dużo się dzieje – organizujemy koncerty, teatrzyki, pokazy taneczne, spotkania z muzykami, wyjeżdżamy na wycieczki, „zielone przedszkola”. Organizujemy uroczystości cykliczne dla rodziców i dzieci, takie jak: Pasowanie na Przedszkolaka, Święto Dyni, Andrzejki, spotkanie z Mikołajem, coroczny „Koncert kolęd i piosenek świątecznych”, Bal Karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Warsztaty Wielkanocne, Dzień Mamy i Taty, Dzień Dziecka.

Przedszkole „Złote Krople” jest miejscem otwartym. Rodzice są zapraszani na spotkania indywidualne z nauczycielami, na dyżury logopedy oraz przedszkolnego psychologa. Każdego dnia mogą porozmawiać z personelem oraz z dyrektorem.

Mamy świadomość, jak ważna jest dobra i wczesna adaptacja maluchów – taką zapewnia nasze przedszkoleProgram zapewnia w pierwszych dniach pobytu dziecka łagodną adaptację, gdyż stawiamy na komfort i poczucie bezpieczeństwa zarówno dziecka, jak i rodzica. Wszystko to sprawia, że Przedszkole „Złote Krople” staje się dla kilkulatków ich drugim domem, do którego chętnie przybywają każdego dnia. To nie tylko rodzice, ale także ich pociecha podejmuje decyzję o wyborze przedszkola.

Dla dzieci, które planują rozpocząć przedszkolną przygodę, proponujemy BEZPŁATNE zajęcia adaptacyjne w ostatnim tygodniu sierpnia w godz. 9:30 -12.00.

Przedszkole jest otwarte od 7.00 do 17.00 oraz godzinny dyżur (do 18:00), pełniony przez jednego z nauczycieli.

Zapisy trwają cały rok.

Przedszkole „Złote Krople” jest placówką niepubliczną, posiadającą wpis do ewidencji przedszkoli niepublicznych wydany przez Wójta Gminy Kobierzyce.

Serdecznie zapraszamy!