Aikido

Aikido to perfekcyjny system samoobrony stworzony przez Morihei Ueshibę na bazie technik starych szkół jiu-jitsu, ken-jitsu, aiki-jitsu, yari-jitsu i innych.

Morihei Ueshiba dokonał syntezy technik oraz twórczo je przemodelował tworząc nowy styl walki. Aikido to sztuka walki opierająca się na wykorzystywaniu siły przeciwnika, zawierająca techniki dźwigni, rzutów, uderzeń oraz elementy walki mieczem (bokken) i kijem (jo).

Poza treningami w pełnym wymiarze na macie, prowadzimy również zajęcia rekreacyjno- ruchowe dla najmłodszych dzieci w przedszkolach (nie wprowadzamy nauczania technik walki) pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń i zabaw pomagamy dzieciom prawidłowo rozwijać sprawność psychomotoryczną oraz dyscyplinę i szacunek wobec starszych.

Proponowane zajęcia niosą ze sobą wiele korzyści dla dzieci w wieku przedszkolnym. Mają na celu rozwój koordynacji ruchowej, ogólnej sprawności fizycznej, wytrzymałości, gibkości oraz zwinności. Przygotowują dzieci do późniejszych wymogów szkolnego wychowania fizycznego. Ponadto, poprzez panującą na zajęciach atrakcyjną dla dzieci otoczkę sztuk walki (strój trenera, zasady panujące na zajęciach) – doskonale uczą współdziałania w grupie, pomagają dziecku rozwijać nawyki samodoskonalenia się, kładą nacisk na rozwój asertywności oraz wzajemnego szacunku. Stanowią doskonałą okazję do rozładowania nadmiaru energii, którą dysponują dzieci w wieku przedszkolnym.

Więcej informacji o aikido: www.aikidoakademia.pl

AIKIDO – Regulamin zajęć Akademii Aikido Kobayashi.

1. Czesne za miesiąc zajęć wynosi 50zł. Opłata jest zryczałtowana i stała w każdym z miesięcy roku szkolnego. Nie podlega negocjacji w przypadku niepełnej frekwencji dziecka na zajęciach.
  2. Opłata obejmuje 1 trening w tygodniu, minimum 3 w miesiącu. Akademia nie odpowiada za treningi wypadające z grafiku z powodu świąt lub uroczystości przedszkolnych.
  3. Opłatę należy uregulować do dnia 10-go każdego miesiąca, przelewem na konto:

Odbiorca: Aikido i Jeździectwo, Nowak & Litwicki Spółka z o.o.,

Rajczyn 2A, 56-160 Wińsko

Tytuł: Nazwa przedszkola, Imię i nazwisko dziecka, opłacany miesiąc zajęć.

1. W przypadku zaległości w opłatach dłuższej niż miesiąc Akademia zastrzega sobie prawo do nie wpuszczenia dziecka na dalsze zajęcia do czasu uregulowania zaległych składek.
  2. Zwolnione z opłaty miesięcznej są dzieci, które w danym miesiącu nie uczęszczały na żadne z zajęć aikido. W takim przypadku dokonana opłata jest przenoszona na następny miesiąc lub zwracana w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w dalszych zajęciach. W przypadku tylko jednej obecności dziecka na zajęciach w danym miesiącu opłata wynosi 10zł. Frekwencja powyżej jednych zajęć w miesiącu wiąże się z pełną opłatą.

Instruktor: Sensei Tomasz Nowak, 2 dan

Urodzony w kwietniu 1987r. Z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego. Trenuje aikido nieprzerwanie od 18 lat, w międzyczasie zdobywając doświadczenie  w innych dyscyplinach. Jak sam twierdzi ta dyscyplina ukształtowała Jego charakter i życie, stała się pasją i życiową drogą a praca z dziećmi – przyjemnością i celem, któremu poświęca cała swoją uwagę oraz pomysłowość. Od ponad 16 lat pracuje jako trener,  święcąc sukcesy w wychowywaniu kolejnych mistrzów i instruktorów aikido. Z przedszkolem „Złote Krople” współpracuje od wielu lat.