Balet

Zajęcia baletowe są połączeniem nauki i zabawy, dzieci uczą się podstawowych kroków tańca klasycznego, poznają pozycje baletowe (poszczególne ułożenia rąk i nóg) oraz prostych układów choreograficznych. Podczas lekcji tańca mali uczestnicy rozwijają koordynację ruchową i grację, a także pobudzana jest ich wrażliwość muzyczno–rytmiczna. Ponadto, zajęcia mają za zadanie kształtować prawidłową sylwetkę oraz dbać o odpowiedni rozwój mięśni. Ważnym aspektem jest również wzbudzanie u dzieci tanecznej kreatywności przez zabawę z muzyką oraz utrzymywanie zainteresowania poprzez użycie różnych rekwizytów np. balonów podczas ćwiczeń.

Serdecznie zapraszam na zajęcia!

Zachęcam do odwiedzenia również strony ODT Światowid, na której znajdą Państwo krótki filmik obrazujący zajęcia – https://www.swiatowid.net.pl/zajecia-stale/taniec/33-zajecia-baletowe

PROWADZĄCY:

Andrzej Malinowski

W dzieciństwie trenował akrobatykę i taniec, którego naukę kontynuował w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu, a następnie w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, której absolwentem został w 2011 roku. Uczestniczył w wielu warsztatach Letniej Szkoły Tańca Współczesnego w Koszęcinie.

Od 2011 roku pracuje w Operze Wrocławskiej jako tancerz, a od września tego roku na stanowisku tancerza solisty. Pracę z dziećmi rozpoczął w 2014 roku w ODT Światowid, od 2015 roku uczy również w Szkole Baletowej przy Fundacji Capitol we Wrocławiu. W 2018 roku rozpoczął współpracę z LO nr V, dla którego ułożył choreografię walca wiedeńskiego na Bal Studniówkowy 2019 (zapraszam do obejrzenia https://www.youtube.com/watch?v=gHJ926csb7c) jak również prowadzi zajęcia baletowe dla uczennic V – ki. Od 2018 roku współpracuje również z wieloma przedszkolami, dlatego w 2019 roku otworzył własną działalność gospodarczą „Zajęcia Taneczne Andrzej Malinowski”, ponieważ ma na celu promowanie kultury i zajęć baletowych, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

„We Wrocławiu jest wspaniała Opera, którą chciałbym promować, dlatego zajęcia mają na celu uchylenie rąbka tajemnicy baśniowego świata, który ogląda się w Operze. Balet dla wielu ludzi jest czymś obcym i niedostępnym, moim celem jest pokazanie, że wcale tak nie jest. Każdy może zaczerpnąć z mojej pasji do tańca, w mniejszym wymiarze, ale z pełnym zaangażowaniem.”

ZAJĘCIA TANECZNE ANDRZEJ MALINOWSKI

Andrzej Malinowski