Dogoterapia

DOGOTERAPIA

Zajęcia prowadzone w ramach miesięcznej opłaty za przedszkole dla grup 5 i 6 latków.

Spotkanie z psem – czyli dogoterapia o charakterze zabawowym.

Głównym celem jest tu dobra zabawa i sprawianie radości dzieciom. Przy okazji zajęcia tego typu pozwalają  przełamać lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów i postrzegania, pozwalają oderwać się od otaczającej rzeczywistości.

Czworonóg często ośmiela dzieci wycofane, nieśmiałe, a uspakaja i wycisza te nadmiernie pobudzone. Nawet ci, którzy odczuwają lęk przed psami na początku roku szkolnego, po kilku tygodniach zajęć zaczynają wyrażać pozytywne emocje wobec psów.

Czworonogi bezwarunkowo akceptują dzieci, to bardzo ważne w budowaniu poczucia własnej wartości. W trakcie tego roku będziemy również prowadzić zajęcia z edukacji z psem. Pies używany jest tutaj jako wyjątkowa „pomoc naukowa”, która motywuje do nauki, a dzięki stworzeniu przyjaźniejszych warunków zwiększa możliwość zdobywania wiedzy.

Z uśmiechem na ustach łączymy przyjemne z pożytecznym.

Zajęcia rozpoczynają się we wrzesniu 2020, raz w miesiącu.

Na wszystkie pytania odpowiem telefonicznie 513185521 lub mailowo muczynska.anna@gmail.com

Anna Muczyńska fizjoterapeuta/dogoterapeuta